O czym należy pamiętać wybierając smycz i obroże dla psa?

O czym należy pamiętać wybierając smycz i obroże dla psa?

30 maja, 2022 0 przez astico

Dla szczeniąt, a także dorosłych psów, które nigdy nie nauczyły się grzecznie chodzić na smyczy, istnieje wiele możliwości, które pomogą im w nauce. Kilka z tych narzędzi najlepiej byłoby stosować pod nadzorem wykwalifikowanego trenera. Inne można bezpiecznie przetestować samodzielnie.

Obroża na głowę: Obroże na głowę pozwalają psu utrudnić ciągnięcie. Ponieważ ta obroża działa bardziej jak uprząż dla koni, nie ma nacisku na szyję. Niektóre psy będą opierać się pasowi, który przechodzi przez ich nos i poświęcą chwilę, aby przyzwyczaić się do tego uczucia. Dobrze dopasowana uprząż na głowę z pewnością nadal pozwoli psu otworzyć obszar pyska aby jeść, pić i dyszeć.

Niektóre specjalnie zaprojektowane uprzęże mają na celu unikanie ciągnięcia zamiast zachęcania do tego. Pasek biegnący przez klatkę piersiową psa w rzeczywistości przesunie go na bok, gdy próbuje energicznie ruszyć do przodu. Ten rodzaj szelek jest o wiele lepszym rozwiązaniem dla psów z krótkimi pyskami, takich jak buldogi, a także mopsy, których kształt twarzy tworzy niepraktyczną obrożę.

Niektóre z psów potrzebują tylko lekkiej korekty, aby zapobiec ciągnięcie, tylko szybkie szarpnięcie w jedną stronę. Smycze wsuwane pozwalają oferować takie wskazówki bez obawy, że skrzywdzą psa.

Obroża łańcuszkowa: W przypadku psów, które potrzebują więcej niż delikatnego przypomnienia, może być konieczna obroża łańcuszkowa. Jednak powinieneś być dobrze przeszkolony w jej używaniu, zanim zdecydujesz się na tę opcję.

Ząbkowane obroże: Mogą wyglądać okrutnie, jednak dla upartych psów ząbkowana obroża jest zdecydowanie doskonałym narzędziem treningowym, gdy skonsultujesz się z profesjonalnym trenerem psów, a nawet behawiorystą. Kolce naprawdę zapobiegają wbijaniu się tego konkretnego kołnierza w delikatną tchawicę, a zamiast tego wywierają równomierny nacisk na całą szyję. Aby obroża była bezpieczna i wydajna, musisz zadbać o idealne dopasowanie. Sprawdź również: linka treningowa dla psa na malier.pl.

Smycze dzienne

Tak jak obroże, proste smycze to przede wszystkim kwestia gustu. Szerokość smyczy musi pasować do szerokości obroży psa. Im więcej smyczy, tym mniej kontroli będziesz miał. Większość smyczy ma do 2 metrów długości i może zawierać zapętlony uchwyt na jednym końcu, aby zapewnić doskonały chwyt.

Smycze są zwykle wykonane z nylonu lub nawet skóry, ale można znaleźć również wiele innych materiałów.