Jak sprawić, by Twoje miejsce pracy było bardziej higieniczne w sezonie grypowym?

Jak sprawić, by Twoje miejsce pracy było bardziej higieniczne w sezonie grypowym?

15 maja, 2022 0 przez astico

Przeziębienia i grypa szaleją nie tylko w sezonie zimowym ale i na wiosnę. Utrzymanie miejsca pracy wolnego od zarazków powinno być głównym priorytetem każdego pracodawcy. W końcu zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są najważniejsze. Ale ważne jest nie tylko utrzymanie standardów. Utrzymanie zdrowia i produktywności pracowników jest głównym problemem każdej firmy, dlatego ograniczenie zwolnień chorobowych ma kluczowe znaczenie.

Jak zadbać o czystość i higienę w miejscu pracy?

Czy chcesz, aby w sezonie grypowym Twój personel był jak najbardziej zdrowy? Wdrażanie zasad, które zapobiegają przychodzeniu niezdrowych współpracowników (nawet jeśli mają napięte terminy), jest bardzo ważne. Czym jest jeden opuszczony dzień w porównaniu z miesiącem nieobecności?

Ale dobra polityka zdrowotna to nie jedyne kroki, które możesz podjąć, aby utrzymać swoje miejsce pracy w dobrym stanie. Istnieje wiele małych, praktycznych kroków, które możesz podjąć, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków. Oto wskazówki, które przygotowaliśmy wraz z pomocą firmy sprzątającej freshfacility.pl.

Utrzymuj kuchnię w czystości

Kuchnia to miejsce, w którym ręce i usta mają największy kontakt. Jeśli przygotowujesz obiad w kuchence mikrofalowej, możesz zostawić zużytą łyżkę na boku, gdy posiłek się nagrzeje. Po wielokrotnym użyciu obszar ten szybko staje się siedliskiem różnych zarazków. Jeśli jedna osoba niesie ze sobą coś nieprzyjemnego, może to bardzo szybko rozprzestrzenić się z kuchni w miejscu pracy. Upewnij się, że antybakteryjne chusteczki do powierzchni są łatwo dostępne i zachęcaj personel do natychmiastowego wycierania każdej używanej powierzchni lub sprzętu.

Wytrzyj klawiatury

Wszyscy wiemy, że nasze ręce są jednym z najgorszych “przestępców”, jeśli chodzi o zbieranie i rozprzestrzenianie zarazków. Klawiatury są często ogromnym siedliskiem bakterii. Zachęć personel do wycierania klawiatur ściereczką antybakteryjną po użyciu i zorganizuj regularne czyszczenie tej „codziennej technologii”, aby utrzymać powierzchnie jak najbardziej wolne od zarazków – zwłaszcza w miejscach pracy, w których sprzęt jest współdzielony.

Utrzymuj łazienki bez skazy

Łazienka jest kolejnym głównym miejscem rozprzestrzeniania się zarazków, dlatego zadbanie o codzienne sprzątanie tych obszarów jest bardzo ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o krany i klamki. Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia łazienki w sprzęt higieniczny, taki jak pojemniki sanitarne, mydło antybakteryjne i chusteczki do powierzchni, pomoże pracownikom w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach.