Implanty stomatologiczne ceny – co wpływa na koszty leczenia?

Implanty stomatologiczne ceny – co wpływa na koszty leczenia?

14 października, 2021 0 przez astico

Zdrowie oraz wygląd zębów decydują o tym, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych ludzi. Zdrowe uzębienie wpływa także na naszą pewność siebie. To właśnie głównie z tego powodu stomatolodzy opracowują nowoczesne metody, z pomocą których możemy cieszyć się pięknym i nieskazitelnym uśmiechem. Jedną z nich jest implant stomatologiczny, który w bardzo trwały i estetyczny sposób zastępuje utracone zęby.

Czym są implanty zębowe? Co warto o nich wiedzieć?

Implant zębowy to niewielki stożek mający 3-5 mm średnicy i 7-21 mm długości. Pełni on funkcję korzenia zębowego. Implant wykonany jest najczęściej z tytanu lub tlenku cyrkonu. Są to materiały całkowicie obojętne dla zdrowia i niewywołujące żadnych reakcji alergicznych. Materiały te są również wyjątkowo wytrzymałe, pomimo wysokiego obciążenia jakim są poddawane. Do sztucznego korzenia zębowego (implantu), montowana jest tzw. nadbudowa, czyli konstrukcja protetyczna (korona, most lub proteza ruchoma). Mają one za zadanie idealne odwzorowanie korony zęba. Implant stomatologiczny z koroną wygląda identycznie jak naturalny ząb. Tytanowa część ukryta jest w całości pod dziąsłem, natomiast część ceramiczna dobierana jest w taki sposób, aby jej kolor i połysk doskonale odpowiadały wyglądowi i cechom naturalnych zębów.

Jakie wyróżniamy rodzaje implantów?

Implanty stomatologiczne możemy podzielić ze względu na materiał (implanty cylindryczne, implanty ceramiczne) oraz miejsce wszczepienia (implanty podokostnowe, implanty śródkostne).

Implanty stomatologiczne cena. Ile wynosi i od czego jest zależna?

Implanty – ceny tego rozwiązania w gabinetach stomatologicznych są bardzo zróżnicowane. Wahają się zwykle między 1800-4000zł za pojedynczą tytanową śrubę. Do kosztu doliczyć należy także łącznik protetyczny czy też śrubę gojącą. Jeśli chodzi o część protetyczną, to jej koszt zależny jest od zastosowanego materiału. Najbardziej trwała i estetyczna korona pełnoceramiczna to koszt rzędu 1500zł. Decydując się zatem na implanty stomatologiczne, cena całego zabiegu może wynieść minimum 3500zł. Jest to jednak obecnie najbardziej trwały i funkcjonalny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Więcej informacji na temat ceny implantów stomatologicznych można znaleźć na stronie https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/implanty

Jak wygląda proces wstawienia implantu zębowego?

Podczas pierwszej wizyty, stomatolog ma za zadanie ocenić stan naszego uzębienia, a następnie podjąć decyzję odnośnie dalszego leczenia. Zabieg wstawienia implantu odbywa się w miejscowym znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny. W kości zostaje wywiercony niewielki otwór, w który wprowadza się implant. Po wprowadzeniu implantu musi nastąpić jego zrośnięcie się z kością. Proces ten trwa zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy. Po tym czasie można przejść do ostatniego etapu leczenia, czyli do przymocowania korony protetycznej do implantu. Po tej czynności pacjent może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

W jakich sytuacjach warto założyć implanty zębowe?

Specjalista może zaproponować wszczepienie implantów pacjentowi w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, braków wielozębowych lub całkowitego braku zębów (bezzębie). W każdej z wyżej wymienionych sytuacji, implanty stomatologiczne skutecznie zastąpią brakujące zęby, tworząc podstawę do zamocowania koron protetycznych, mostów lub protez.