Płatności rekurencyjne – najważniejsze informacje

Płatności rekurencyjne – najważniejsze informacje

16 sierpnia, 2021 0 przez astico

Niekiedy trudno zapanować nad przelewami – i to zarówno przychodzącymi, jak i wychodzącymi. Zdają sobie z tego sprawę przede wszystkim właściciele firm, którzy regularnie opłacają swoje zobowiązania i otrzymują wpłaty od klientów. Właśnie dlatego coraz więcej osób korzysta z płatności rekurencyjnych.

Czym są płatności rekurencyjne?

Płatności cykliczne są tak samo doceniane przez osoby korzystające z rozmaitych usług jak przez właścicieli sklepów i firm. Polegają one na automatycznym obciążaniu konta lub karty klienta (najczęściej co miesiąc) – oczywiście po wcześniejszym wyrażeniu przez niego zgody na takie transakcje.

Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku opłacania karnetów na siłownie, rachunków za media czy składek ubezpieczeniowych. Zyskuje na tym firma, na konto której regularnie wpływają środki finansowe oraz klient – nie musi on pamiętać o comiesięcznym zlecaniu przelewów.

Aby konto czy karta zostały obciążone, ich właściciel nie musi podejmować żadnych działań – wszystko dzieje się automatycznie. Płatności rekurencyjne, czyli cykliczne, to jedna z metod oferowanych przez operatora P24.

Jakie zalety mają płatności cykliczne?

Prowadzenie firmy wymaga systematycznego opłacania swoich zobowiązań. Pomóc mogą w tym płatności rekurencyjne – można wykorzystać je do przelewania środków na konta pracowników czy organów podatkowych. Ponadto usługodawcy korzystający z tego rozwiązania mogą w ten sposób zapewnić sobie regularne wpłaty od swoich klientów.

Automatyczne obciążanie karty lub konta ma zalety także z perspektywy osób opłacających rachunki za dostarczane usługi. Płatności rekurencyjne pozwalają lepiej zaplanować swój budżet i zapanować nad finansami. Jeszcze więcej o tym rozwiązaniu płatniczym można dowiedzieć się z https://www.przelewy24.pl/.

Cykliczne obciążanie konta to spore ułatwienie zarówno dla klientów, jak i usługodawców – pozwala ono zaoszczędzić czas poświęcany na uzupełnianie danych do przelewu i daje pewność otrzymania należnych środków na konto.