Dlaczego warto pojechać do Gruzji?

Dlaczego warto pojechać do Gruzji?

4 maja 2020 0 przez astico

Gruzja to niezwykle piękny kraj. Nie może zatem dziwić, że staje się coraz częściej kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Powodów do odwiedzenia tego kraju jest wiele. Oto kilka z nich.

Gruzja jest piękna

Każdy kto choć raz odwiedzić Gruzję z pewnością zgodzi się z tym, że to bardzo piękny kraj. Poza tym jest bardzo zróżnicowany. Są tu zarówno góry, niziny, jak i morskie wybrzeże. To idealnie miejsce dla tych, którzy uwielbiają przyrodę i podziwianie niezwykłych widoków. Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Kaukaz. To nie tylko przepiękne krajobrazy, ale i jedna z najpiękniejszych tras górskich na świecie.

Raj dla uwielbiających zwiedzać

Gruzja to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Śmiało można powiedzieć, że Gruzja to kraj niezliczonych miejsc do zwiedzania. Przykładem może być skalne miasto Uplisciche. Kiedyś miasto to stanowiło jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w tym regionie. Miejscem wartym zobaczenia jest także niezwykła twierdza Ananuri, który powstała na przełomie XVI i XVII wieku. Nie brakuje w tym kraju także ciekawych muzeów. Przykładem jest choćby Muzeum Józefa Stalina. To przecież właśnie w tym kraju na świat przyszedł jeden z największych dyktatorów w historii. Innym wartym zwiedzenia muzeum jest Muzeum Okupacji Radzieckiej w Tbilisi. Wycieczki do Gruzji cieszą się także dużym zainteresowaniem wśród tych, którzy preferują aktywne i sportowe spędzanie czasu. To prawdziwy raj dla fanów pieszych wędrówek po górach. Zimą można tu oczywiście jeździć na nartach. Poza tym Gruza oferuje konne przejażdżki po górskich zboczach.

Gruzińska kuchnia

Kuchnia gruzińska jest pyszna. Zgodzi się z tym każdy, kto jej próbował. Warto przede wszystkim spróbować tradycyjnej kuchni domowej. To co zjeść trzeba koniecznie to z pewnością chaczapuri. Jest to rodzaj placka drożdżowego z serem. Spróbować trzeba także chinkali, czyli pierogów z mięsem i bulionem oraz kubdari, czyli placek z mięsem. Jedno jest pewne. Jadąc do Gruzji trzeba się przygotować na to, że można tam nieco przytyć. Temu pysznemu jedzeniu często naprawdę trudno jest się oprzeć.