Dlaczego warto zamieszkać w Szczecinie?

Dlaczego warto zamieszkać w Szczecinie?

7 grudnia 2019 0 przez astico

Chociaż wszędzie słyszy się o tendencji wyludniania się miast, Szczecin wyróżnia się spomiędzy innych polskich stolic wojewódzkich. Liczba mieszkańców tego miasta z każdym kolejnym rokiem jest coraz większa. Jako jedno z najstarszych w Polsce miast uniwersyteckich często odwiedzane jest przez studentów z całego kraju, ale nie tylko oni decydują się wybrać Szczecin jako miejsce swojego zamieszkania. Również te osoby, które już dawno skończyły ten etap swojej edukacji, decydują się na zakup mieszkania w Szczecinie i przeprowadzenie się tu z całą swoją rodziną. Powodem tego jest między innymi bardzo dynamiczny rynek zatrudnienia oraz niskie bezrobocie, ale nie tylko!
Komfort życia w tym pięknym mieście na górze mapy jest naprawdę wysoki. Miasto tętni życiem i oferuje swoim mieszkańcom mnogość różnorodnych atrakcji dla osób w dowolnym wieku, sprawiając, że każdą wolną chwilę można spożytkować w interesujący sposób, przebierając w morzu dostępnych rozrywek.

Przemieszczanie się ułatwia również doskonała komunikacja miejska.

Spacerowicze również będą zadowoleni – długa historia miasta zapisana została w ich zabytkach. Miasto oferuje wiele interesujących miejsc do zwiedzenia, takich jak piękne szczecińskie pałace czy zachowane pierwotne elementy miejskich murów. Najciekawsze zabytki można znaleźć na Wałach Chrobrego, które stanowią najbardziej reprezentacyjną część Szczecina. Wszystkie oferty na nieruchomości w Szczecinie znajdziesz na dobryadres.pl.

Warto wspomnieć również, że ceny nieruchomości w Szczecinie są wyjątkowo atrakcyjne, tym bardziej, jeśli porówna się je z innym dużym miastem na północy kraju – z Gdańskiem. Średnia cena domu oraz cena za metr kwadratowy jest o wiele niższa niż w drugim mieście. W Szczecinie można znaleźć liczne działki, które idealne są na budowę wymarzonego domu dla całej rodziny.

Atrakcyjne ceny i rozrywki oferowane przez dynamiczne miasto to jednak nie jedyne, co oferuje Szczecin swoim potencjalnym mieszkańcom. Nie da dyskutować się z faktem, że niewątpliwym atutem miasta są otaczające je piękne krajobrazy oraz bliskość morza, co ułatwia planowanie wakacji przy uniknięciu trudów dalekiej podróży. Warto wspomnieć, że plusem Szczecina jest również fakt, że nie rozwinęły się tutaj aż tak te gałęzie przemysłu i gospodarki, które mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dzięki temu krajobraz pozostaje nienaruszony.