Skórzane kantary dla konia

Skórzane kantary dla konia

13 stycznia, 2023 0 przez astico

Nie ma bardziej niezbędnego elementu wyposażenia posiadacza konia niż kantar. Spersonalizowany kantar jest często pierwszym zakupem, którego dokonuje nowy właściciel, aby świętować posiadanie własnego konia.

Skórzane kantary dla koni

Wysokiej jakości skórzany kantar jest świetnym wyborem zarówno dla początkujących posiadaczy koni jak i profesjonalnych trenerów. Skórzane kantary mogą służyć nam przez bardzo długi czas. Istnieje kilka rodzajów skórzanych stylów kantarów. W sklepach jeździeckich możemy znaleźć skórzane kantary w podwójnym i potrójnym ściegu, z fantazyjnymi szwami pasującymi do uzdy lub ze skóry lakierowanej. Skórzane kantary występują w różnych rozmiarach. Prawidłowy rozmiar kantara będzie ważny nie tylko dla wyglądu, ale także funkcjonalności.

Pielęgnacja i czyszczenie kantarów skórzanych

Skórzane kantary (podobnie jak uzda i siodło) wymagają regularnego czyszczenia, aby zachować wygląd i trwałość. Ważne jest, aby zająć się wszelkimi suchymi lub pękającymi obszarami, by upewnić się, że kantar nie zawiedzie w niewłaściwym momencie. Odwiedzając sklep jeździecki możemy zapytać sprzedawcę o specjalne środki do pielęgnacji kantarów skórzanych.

Nylonowe kantary dla koni

Kantary nylonowe są zazwyczaj bardziej ekonomiczne niż kantary skórzane. Są popularne jako codzienne kantary, które nie wymagają takiej pielęgnacji jak skóra. Pomocne jest posiadanie nylonowych kantarów w różnych rozmiarach, ponieważ są one łatwe do wsunięcia, trwałe i łatwiejsze do wymiany.

Jak dopasować kantar?

Aby prawidłowo dopasować kantar konia, należy użyć wszelkich dostępnych regulacji korony i pasa na nos. Należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi montażu kantarów:

– Korona powinna wygodnie przylegać do uszu konia, ale nie szczypać.
– Nachrapnik powinien znajdować się mniej więcej w połowie drogi między nozdrzami i oczami konia, z około 2-3 palcami szerokości między skórą a nosem konia.
– Zatrzask gardła powinien pozwalać na szerokość 3-4 palców, aby koń mógł prawidłowo oddychać i połykać.