Jak zachować spokój w trakcie pandemii i związku na odległość?

Jak zachować spokój w trakcie pandemii i związku na odległość?

11 kwietnia, 2022 0 przez astico

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID10 | Nie jestem naukowcem, lekarzem ani politykiem; ale to, czym jestem, jest człowiekiem. Zagrożenie rozprzestrzenianiem się nowego wirusa na naszej planecie to przerażająca rzeczywistość. Zabił wielu ludzi, a wielu innych wywołał panikę i histerię. Być może oderwałeś się od strachu, ale mniej lub bardziej czujesz się szalony, gdy utknąłeś w swoim domu, zastanawiając się, czy powinieneś spotkać się z przyjacielem na koktajl, czy nawet iść do sklepu spożywczego. Niezależnie od tego, na jakim poziomie COVID ma na Ciebie fizyczny lub emocjonalny wpływ, Twoje życie jest zakłócone.

Co teraz robimy?

Moja rada, aby zachować spokój (lub stać się) spokojnym w trudnym czasie izolacji społecznej i nieznanej, to znaleźć złoty środek. Nie po to, aby być niewrażliwym lub minimalizować czyjeś doświadczenie, ale w mniejszym lub większym stopniu próbować pomóc przeformułować strach, który często może być dla wielu z nas wyniszczający. Zadaj sobie pytanie: „Czego osobiście mogę się nauczyć, a nawet zyskać na tym nieszczęściu?” W tych czasach ważne jest, aby zastanowić się nad sobą, zrozumieć, co naprawdę czujesz i rzucić sobie wyzwanie, aby nie unikać, ale pracować z rzeczami, których nie możesz zmienić. Pomoże Ci w tym na pewno serwis nagie nastolatki gdzie poznasz nowe dziewczyny na niezobowiązującą relację.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 1

Po pierwsze, jest to świetna okazja, aby zacząć uczyć się, jak oderwać się od obsesji na punkcie kontroli. Najprawdopodobniej jesteś uzależniony od wiary, że im więcej robisz, tym bardziej możesz kontrolować każdy wynik w swoim życiu. Szczególnie teraz możesz czuć się całkowicie niespokojny, bezradny i przestraszony, ponieważ jest oczywiste, że nie możesz tego kontrolować. W porządku jest bać się tego, co się dzieje; jest czymś nieznanym w naszym życiu.

W momencie, w którym próbujemy naprawić nasz niepokój, odrzucamy nasze emocje. W momencie, w którym odrzucamy nasze emocje, sprawiamy, że nasze lęki stają się jeszcze głośniejsze i bardziej irracjonalne. W momencie, gdy nasze lęki stają się irracjonalne, czujemy się nimi całkowicie dręczeni, a potem tkwimy w panice. Podsumowując, nie próbuj teraz niczego kontrolować. Zaakceptuj, że kontrola jest iluzją. Zdaj sobie sprawę, że najprawdopodobniej jednym z największych lęków, z którymi się zmagasz, jest mniej wirusa, a więcej tego, czego nie możesz zrobić, aby go powstrzymać.

Czas przypomnieć sobie, że nie jesteś odpowiedzialny za naprawę (ponieważ jedna osoba nie może tego naprawić), ale Twoim obowiązkiem jest pomóc. Może to wyglądać na honorowanie dystansu społecznego, bez względu na to, jak bardzo jest to niewygodne, przekazywanie pieniędzy, jedzenia lub papieru toaletowego, wspieranie lokalnych firm poprzez zamawianie na wynos itp. Wykonuj swoją część bez poczucia ciężaru naprawiania tego.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 2

Skorzystaj z okazji, aby być odizolowanym społecznie, jako znaczący czas na refleksję i odkrywanie rzeczy o sobie, domu, partnerze, dzieciach w sposób, na który zawsze jesteś „zbyt zajęty”. Czy kiedykolwiek poświęcamy sobie dużo czasu na refleksję? Być znudzonym? Być tak obecnym, że czujesz każdy najmniejszy hałas w swoim ciele? Jeśli brzmi to dla ciebie niesamowicie nieprzyjemnie, prosiłbym cię, abyś zadał sobie pytanie, dlaczego? Bądź wdzięczny, że na pewnym poziomie, w chwili społecznej izolacji, panuje spokój w najsurowszej postaci. Możemy pielęgnować tę chwilę, aby oddychać i powoli. Potrzebujemy tego w świecie pełnym GO GO GO.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 3

Zachowaj perspektywę. Po tym, jak pozwoliłeś sobie poczuć swoje uczucia, zapisz wszystkie logiczne elementy tej epidemii i daj sobie pozwolenie na przypomnienie sobie, że to również minie. Pokolenia przed naszym zmagały się z chaosem i zdołały się przedrzeć; wszyscy też przebrniemy przez ten chaos.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 4

Zmień swoje nawyki. Okres. W tym czasie izolacji społecznej możesz zacząć zdawać sobie sprawę, jak bardzo Twój telefon ostrzega Cię o nadchodzących wiadomościach lub możesz stać się bardziej świadomy tego, ile godzin możesz spędzić na przewijaniu niekończących się treści w mediach społecznościowych. Nawet jeśli śledzisz „pozytywnych” ludzi w mediach społecznościowych, nie możesz uciec od bombardujących negatywności, które są generowane przez reklamy lub historie.

Powinieneś również ograniczyć ilość ekspozycji na COVID19, którą masz; jeśli jesteś bardziej wrażliwy na to, co oglądasz/czytasz/omawiasz, ogranicz się do wiadomości o COVID19 raz dziennie przez 20 minut, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje, nie absorbując tak wiele, że staje się to szkodliwe. Nie będziesz wiedział, że KAŻDY godzinowy wzrost liczby osób dotkniętych wirusem lub ile punktów zachwiała giełda. Czas żyć mądrzej, a nie ciężej i zadać sobie pytanie, które z Twoich nawyków faktycznie przyczyniają się do strachu, izolacji i samotności, a które wspierają Ciebie i Twoje zdrowie psychiczne.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 5

Wykorzystaj ten czas na pielęgnowanie swojej wiary. Wiara nie musi być religijna (chociaż absolutnie może być), ale może oznaczać, że znajdziesz przestrzeń, aby pogłębić swoje przekonania w wyższą moc, energię, ochronę, opiekuna, wsparcie i/lub komfort. Może to być dla nas niezwykle kojące w chwilach braku kontroli i/lub zagubienia. Jeśli nie wiesz, co oznacza dla ciebie wiara, spróbuj najpierw przeczytać o różnych rodzajach duchowości/religii, aby zdobyć wiedzę na temat praktyk i wartości, które mogą do ciebie przemawiać. Jeśli jesteś bardziej logiczny, skup się na swojej wierze w naukę i technologię; odporność gatunku ludzkiego. Cokolwiek potrzebujesz, aby cię uziemić.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 6

Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu z przyjaciółmi i rodziną osobiście, często korzystaj z FaceTime, pisz lub dzwoń. Może planujesz razem obejrzeć zabawny film, nawet jeśli jesteś daleko.

Jeśli jesteś w związku i mieszkasz razem, zaplanuj celowo czas, aby usiąść i porozmawiać ze sobą. Dołączyłam zabawną aktywność komunikacyjną, aby zainspirować intymną komunikację.

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 7

Idź na spacer lub pobiegaj w swojej okolicy i znajdź 5 rzeczy, których nigdy nie zauważyłeś. Ćwicz uważność codziennie. To całkiem otwiera oczy, gdy zaczynasz zdawać sobie sprawę, ile rzeczy jest w twoim codziennym otoczeniu, których nigdy nie widziałeś. Może to posunąć się nawet do piegów na twarzy partnera, przypraw w szafce, wybryków psa. Co jest wokół ciebie, czego tak naprawdę nigdy nie zauważyłeś?

Jak zachować spokój podczas epidemii COVID19: wskazówka nr 8

Podsumowując, bądź wdzięczny. Często zapominamy docenić luksusy naszego życia – czegoś chcemy, to dostajemy. Nieczęsto mówi się nam, że nie możemy czegoś mieć, nie mówiąc już o tym, że nie możemy gdzieś iść. Poświęć więc chwilę na przeformułowanie swoich „potrzeb”. Czy masz schronienie? Czy masz ubrania? Kochasz kogoś? Czy masz jedzenie? Czy masz wodę? Czy potrzebujesz tej konkretnej marki środka do dezynfekcji rąk lub 15. pudełka płatków zbożowych? Czy musisz wyjść z domu, aby zjeść obiad? Potrzebujesz natychmiastowej i natychmiastowej gratyfikacji? Tak łatwo jest siedzieć w strachu i negatywności w takich chwilach, ale dobrze jest wyjrzeć przez okno i naprawdę docenić piękno, które wciąż istnieje, jeśli zdecydujemy się je zobaczyć. W chwilach niedostatku możemy naprawdę określić, jakie są nasze prawdziwe wartości i potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, zaplanuj ugotowanie posiłku, którego przygotowanie zajmie więcej niż godzinę, dogłębne wyczyszczenie szafy lub obcięcie paznokci psa. Spędź seksowny czas ze sobą pod gorącym prysznicem lub poproś partnera, aby dołączył. Rób rzeczy, których często unikamy, ponieważ „nie mamy czasu”. Rób rzeczy, na które „chciałbyś mieć czas”, ponieważ teraz nie masz usprawiedliwienia.