Wskazówki dotyczące łatwego rozwiązywania problemów z drukarką

22 stycznia, 2022 0 przez astico
drukarka

Wraz z pomocą drukarni internetowej K2 Print, postanowiliśmy przygotować artykuł, w którym znajdziesz szczegółowe instrukcje, które możesz wykonać, aby pozbyć się problemów z drukarką. Artykuł nie zawiera szczegółowych informacji na temat rozwiązywania zaawansowanych problemów, ale omawia te bardziej podstawowe i powszechne.

Rozpoznanie problemu z drukarką

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić jest ustalenie, z czym Twoja drukarka ma problem. Jest to stosunkowo proste, ponieważ jeśli drukarka nie działa prawidłowo to po prostu nie drukuje. Istnieją jednak również mniej oczywiste problemy, z którymi możesz mieć do czynienia. Należą do nich zbyt wolne drukowanie drukarki lub nawet zawieszanie się na poleceniach drukowania. Zarówno Canon, jak i HP mają zespoły obsługi klienta online, z którymi możesz się skontaktować. Możesz również zarejestrować u nich swój problem. Stamtąd wyślą Ci kroki rozwiązywania problemów.

Ustalenie, jakiego rodzaju problem ma drukarka

Twój komputer prawdopodobnie wyświetli komunikat o błędzie, gdy wystąpią problemy z drukowaniem. Jest to dobra rzecz, ponieważ może wiele powiedzieć o problemie, z którym się borykasz. W takiej sytuacji po prostu wpisz w Google kod błędu i zobacz, z czym to się wiąże. W ten sposób możesz sprawdzić rozwiązania dotyczące tego samego problemu, z którym borykali się inni.

Jeśli nie masz kodu błędu, nadal możesz dowiedzieć się, dlaczego drukarka nie działa

– Upewnij się, że drukarka jest prawidłowo podłączona. Spróbuj ponownie podłączyć wszystkie przewody, w tym przewód zasilający i przewód USB. Następnie spróbuj ponownie uruchomić komputer. W ten sposób możesz pozbyć się wszelkich aplikacji, które mogą powodować zawieszanie się wydruków.

– Upewnij się, że drukarka jest w pełni włączona i sprawna. Sprawdź kontrolki stanu drukarki, aby upewnić się, że nie wskazują żadnych problemów.

– Upewnij się, że drukarka jest podłączona do bezprzewodowego Internetu. Możesz sprawdzić, czy Wi-Fi działa, aby to wykluczyć.

– Wydrukuj stronę testową. Każda drukarka jest wyposażona w narzędzie do autodiagnostyki, za pomocą którego można wydrukować stronę testową.

– Upewnij się, że wysyłasz polecenia drukowania do właściwej drukarki. Jeśli masz więcej niż jedną drukarkę w sieci lub podłączoną do komputera, łatwo pomylić się i wysłać ją do niewłaściwej.

– Upewnij się, że komputer jest podłączony do Internetu. Możesz to łatwo zrobić, przechodząc do preferowanej przeglądarki i otwierając witrynę.

– Sprawdź właściwości drukarki na komputerze i spróbuj ponownie uruchomić komputer i drukarkę.

– Jeśli Twoja drukarka drukuje rzeczy w znacznie wolniejszym tempie niż zwykle, może to być problem bezpośrednio spowodowany przez usługę buforowania. Aby to wykluczyć, będziesz musiał to wyczyścić. Działa to jak pamięć podręczna przeglądarki, która zapisuje wszystkie krótkoterminowe historie odwiedzanych witryn.