Praca w Holandii wciąż się opłaca? Warunki i zarobki dla Polaków

Praca w Holandii wciąż się opłaca? Warunki i zarobki dla Polaków

22 lipca, 2021 0 przez astico

Pracy w Holandii nie brakuje. Brakuje natomiast rąk do pracy. Holendrzy chętnie zatrudniają Polaków, Bułgarów czy Ukraińców. Inne nacje też znajdą zatrudnienie w kraju tulipanów. W Holandii najłatwiej znaleźć zatrudnienie dzięki agencji pracy, która zatrudnia przede wszystkich pracowników: kierowców, pracowników produkcyjnych, osoby do szklarni, ogrodów czy prac rolniczych. Pracy jest mnóstwo, a zarobki często są wyższe niż te oferowane w Polsce. Praca w Holandii wciąż się opłaca?

Ile można zarobić w Holandii?

Zarobki uzależnione są od wieku – 1685 euro zarobi miesięcznie osoba powyżej 21. roku życia. Pracownik mający 20 lat zarobi mniej – czekają na niego zarobki rzędu 1348 euro, a pracownik w wieku 18 lat za pracę otrzyma 842 euro. Takie stawki obowiązują od 1 stycznia 2021 roku. Nie są one bardzo wysokie, ale jest to płaca minimalna.

 Część pracowników może liczyć na wyższe wynagrodzenie, ale to zależy od woli pracodawcy i negocjacji agencji pracy z takim pracodawcą. Warto jednak skontaktować się z agencją pracy i zarobić lepsze pieniądze. Podane stawki obowiązują przy pełnym tygodniu pracy. Jeśli pracownik będzie pracował więcej, po godzinach, to zarobi więcej – wszystko jest kwestią wyboru.

Ile godzin pracuje się tygodniowo?

Ile godzin pracuje się tygodniowo? Pracownicy pracują w marketach 40 godzin, ale w gastronomi i szklarniach pracuje się 38 godzin tygodniowo. Jest to dobre rozwiązanie, które daje pełne optymalne zarobki. Pracownicy mogą pracować maksymalnie 12 godzin dziennie oraz 60 godzin tygodniowo – zgodnie z przepisami tego kraju. Jest to dość długi czas pracy, ale są to wartości maksymalne i nikt nie może zmusić pracownika do tak długiej pracy.

Koszty życia w Holandii

Polak zatrudniony w Holandii zapłaci ok. 400 euro miesięcznie za noclegi w hotelu pracowniczym. Jest to spora kwota, ale drożej byłoby wynajmować mieszkanie na mieście. W maju pracownicy dostają dodatek urlopowy i jest to około 8 procent zarobków. Dzięki temu wsparciu można wyjechać na kilkudniowy wypoczynek. Ceny w sklepach są wyższe niż w Polsce, jednak podstawowe zarobki z powodzeniem wystarczą nie tylko na wyżywienie, zabawę, ale również na oszczędzanie.

Agencja pracy pomaga pracownikom

Agencja pracy daje poczucie bezpieczeństwa, opiekuje się pracownikiem i pomaga mu z wszelkimi formalnościami. Praca przez agencję pracy jest najlepszym wyborem z możliwych. Chcesz mieć dobrą, pewną pracę? Koniecznie skorzystaj z pomocy Holand Contracting!