Piece konwekcyjno parowe Retigo – oszczędność, wygoda i wysoka jakość potraw

Piece konwekcyjno parowe Retigo – oszczędność, wygoda i wysoka jakość potraw

22 grudnia, 2020 0 przez astico

Sukces każdej restauracji uzależniony jest m.in. od jakości i szybkości serwowanych potraw. Lokale gastronomiczne, starając się sprostać wysokim oczekiwaniom swoich klientów, sięgają po coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest z całą pewnością piec konwekcyjno-parowy Retigo, o którym nieco szerzej opowiemy w dzisiejszym artykule.

Piec konwekcyjno-parowy Retigo – Co to takiego?

Piec konwekcyjno-parowy Retigo to następstwo pieca konwekcyjnego. Charakteryzuje się m.in. systemem, który pozwala na wielokrotne przetłaczanie przez komory gorącego powietrza. W trakcie całego procesu jest ono przepuszczane przez filtry, które oczyszcza je z drobinek tłuszczu. To sprawia, że nie dochodzi do niechcianego przenikania się zapachów w komorze. Do komory dodawana jest również para wodna zapobiegająca wysuszaniu się potraw oraz przyspieszająca ich obróbkę termiczną. Piec konwekcyjno-parowy Retigo pozwala na wykonanie praktycznie wszystkich czynności związanych z obróbką termiczną  potraw.

Mając do dyspozycji piec konwekcyjno-parowy Retigo możemy wykonać:

– pieczenie
– smażenie
– blanszowanie
– grillowanie
– pieczenie z sondą
– regenerację potraw

Główne zalety pieców konwekcyjno-parowych Retigo

Piece konwekcyjno parowe Retigo to rozwiązanie gastronomiczne, które posiada szereg zalet. Należą do nich m.in.:

Uniwersalność – piece konwekcyjno-parowe bez problemu zastępują pracę innych urządzeń gastronomicznych (m.in. piekarniki, grille, patelnie i trzony kuchenne).

Wygoda – nowoczesne piece konwekcyjno-parowe Retigo zajmują bardzo mało miejsca. Można również bez problemu ustawić kilka pieców (jeden na drugim). Wartym podkreślenia atutem jest również automatyczne czyszczenie pieca, które odbywa się bez konieczności ingerencji personelu.

Funkcjonalność – korzystając z pieca konwekcyjno-parowego nie musimy pamiętać o ciągłej kontroli, obracaniu potraw, podlewaniu pieczeni itp. Nie musimy obawiać się również o przypalenie potraw. Ponadto możemy poddać obróbce różne rodzaje potraw w tym samym czasie.

Oszczędność – piece konwekcyjno-parowe Retigo to również spore oszczędności energii. Szybki wzrost temperatury oraz cyrkulacja gorącego powietrza wyraźnie skraca czas obróbki termicznej.

Wśród zalet można jeszcze wymienić m.in. to, że piece konwekcyjno-parowe zapewniają możliwość przygotowania dań o znacznie lepszej jakości, kolorze i soczystości. Potrawy przygotowane w ten sposób są również zdrowsze ponieważ posiadają mniejszą zawartość tłuszczu. Warto pamiętać o tym, że piece konwekcyjno-parowe są bardzo wytrzymałe, bezpieczne i łatwe w obsłudze.