Zaaranżuj swoją małą sypialnię w bardziej efektywny sposób!

Zaaranżuj swoją małą sypialnię w bardziej efektywny sposób!

29 listopada, 2020 0 przez astico

Większość osób kupujących domy lub mieszkania bardzo często boryka się z powszechnym problemem, którym jest mała ilość miejsca w sypialni. Jeśli Twoja sypialnia jest mniejsza, sposób uporządkowania mebli w niej może mieć znaczący wpływ na ogólny klimat pomieszczenia. Zanim zaczniesz przesuwać meble po podłodze, zastanów się nad pięcioma wskazówkami dotyczącymi aranżacji małego wnętrza i odkryj nowe wspaniałe możliwości.

Umieść łóżko na środku ściany

Łóżko powinno być punktem konwergencji Twojego pokoju, a w małych pokojach najbardziej idealnym podejściem, aby nim je uczynić jest umieszczenie go w centralnym punkcie najbardziej widocznej ściany w pomieszczeniu (najczęściej ściana zwrócona w Twoją stronę, gdy stoisz w drzwiach). Wzdłuż tych linii będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby dostać się do łóżka z dwóch stron, a jeśli Twój pokój jest wystarczająco obszerny, możesz nawet ustawić szafki nocne po obu stronach łóżka.

Przechowuj większość rzeczy w szafkach

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu i masz do czynienia z mało-przestrzenną sypialnią, powinieneś starać się przechowywać większość swoich rzeczy w szafkach lub kupić wieszaki do przedpokoju. Dzięki temu wpłyniesz na swoją przestrzeń, aby wydawała się bardziej przestronna.

Wykorzystaj swoją kreatywność

Kiedy nie masz dużo miejsca, musisz wykazać się sporą wyobraźnią. Na przykład, możesz użyć pudełek pod łóżkiem do przechowywania ubrań poza sezonem i niestandardowych regałów do przechowywania rzeczy, takich jak buty i książki.

Postaw na idealnie dopasowane meble

W przypadku małych sypialni, meble na wymiar są doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego powierzchni. Postaw na „lekkie” i funkcjonalne meble, które nie obciążą wizualnie małego wnętrza.

Wybierz jasne barwy

Kolor mebli, ścian i dodatków ma duży wpływ na postrzeganie każdego pomieszczenia (a w szczególności sypialni). Zbyt ciemne barwy mogą sprawić wrażenie, że małe pomieszczenie, będzie w naszych oczach jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości.