Jak zrobić naszyjnik z koralików?

Jak zrobić naszyjnik z koralików?

23 października, 2023 0 przez astico

Naszyjniki z koralików są niezwykle atrakcyjne wizualnie, a jeśli dodatkowo zrobione są koralików z kamieni naturalnych, dają nam szczególną moc. Tworzenie tego typu biżuterii jest też świetnym sposobem na relaks i odskocznię od dnia codziennego.

Dziś pokażemy Wam prostą instrukcję, jak stworzyć tego typu biżuterię. Aby zrobić naszyjnik z koralików, będziesz potrzebować kilku materiałów i narzędzi. Oto krótki przewodnik, jak to zrobić:

Materiały:

 • Koraliki do tworzenia biżuterii, do kupienia np. w sklepie Royal Stone – możesz wybrać dowolne kształty, rozmiary i kolory koralików, które Ci się podobają. Możesz również użyć różnych rodzajów koralików, np. szklanych, drewnianych, plastikowych itp. Jak widać w ofercie tego sklepu, ceny są bardzo atrakcyjne, a wybór niesamowity. Warto skupić się nie tylko na koralikach drewnianych, czy tych z tworzywa sztucznego, ale także na kamieniach naturalnych zgodnych z naszym znakiem zodiaku. W tym przypadku, kupimy kamienie naturalne na sztuki Sklep specjalizuje się w dostarczaniu kamieni szlachetnych i półszlachetnych polskim odbiorcom.
 • Nici do nawlekania koralików – wybierz nici o odpowiedniej grubości, które będą odpowiednie do nawlekania wybranych koralików. Często wybierane są nici jedwabne.
 • Zapięcie do biżuterii DIY– do zamknięcia naszyjnika będziesz potrzebować zapięcia. Może to być klasyczne zapięcie karabińczykowe lub inny rodzaj zapięcia, które Ci się podoba.

Jakich narzędzi potrzebujemy do stworzenia naszyjnika z koralików?

 • Igła do nawlekania – wybierz igłę, która pasuje do wybranej grubości nici do nawlekania koralików.
 • Nożyczki – potrzebne do odcięcia nici do odpowiedniej długości.

Instrukcja, czyli jak zrobić własnoręcznie naszyjnik z koralików?

 1. Zacznij od wyboru koralików, które chcesz użyć. Możesz zdecydować się na jednolity kolor lub stworzyć wzór, używając różnych koralików. Dobrze jest wybierać te kolory, które pasują do naszego odcienia skóry.
 2. Następnie odetnij odpowiednią długość nici do nawlekania koralików. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość nici, aby stworzyć naszyjnik o pożądanej długości.
 3. Nawlekaj wybrane koraliki na nić, korzystając z igły do nawlekania. Możesz używać różnych koralików, aby stworzyć dowolne wzory i projekty.
 4. Gdy już nawlekasz koraliki, trzymając je na środku nici, zawiąż luźny węzeł na jednym końcu nici, aby zabezpieczyć koraliki na miejscu.
 5. Teraz nawlekaj pozostałe koraliki, aż osiągniesz pożądaną długość naszyjnika.
 6. Po zakończeniu nawlekania koralików zawiąż drugi węzeł na końcu nici, aby zabezpieczyć naszyjnik.
 7. Teraz przymocuj zapięcie do obu końców naszyjnika. Możesz użyć pierścieni łączących lub innych elementów zapięcia, aby przymocować je do nici i utworzyć pętelki.
 8. Upewnij się, że zapięcie jest dobrze przymocowane, a naszyjnik jest gotowy.