Etykiety samoprzylepne a technologie druku

Etykiety samoprzylepne a technologie druku

13 lipca, 2023 0 przez astico

Przy pomocy doskonale wyposażonego parku maszynowego można wykonać wiele ciekawych naklejek na opakowania, dzięki którym łatwiej jest oznakować produkt i z korzyścią go sprzedać. Etykiety samoprzylepne to przede wszystkim duże ułatwienie w procesie wytwarzania. Jaką technologię druku należy wybrać, aby wykonać je poprawnie? Przekonaj się i zleć odpowiednie zamówienie, decydując się na metodę, która jest najlepsza dla konkretnego nakładu oraz efektu, jaki chcesz uzyskać!

Na jakim materiale można drukować etykiety samoprzylepne?

Tego rodzaju naklejki można wykonać na papierze o odpowiedniej gramaturze, ale również na folii polietylenowej, polipropylenowej, winylowej lub innych. Wybierając papier, należy liczyć się z tym, że etykiety samoprzylepne mogą być łatwiejsze do usuwania, ale nie tak bardzo odporne na wilgoć czy nasłonecznienie, jak innego rodzaju materiały z tworzyw sztucznych.

Jaką technologią można zadrukować etykiety samoprzylepne?

W zależności od tego, gdzie i jak będą wykorzystywane produkty, które mają zostać poddane znakowaniu, wykorzystuje się różne technologie. Najczęściej jest to metoda fleksograficzna, cyfrowa lub połączenie ich obu. Ważne jest, aby wykorzystać odpowiednią farbę ciekłą szybkoschnącą, która doskonale sprawdza się na materiałach niewsiąkliwych, utrwalając właściwy obraz. Zapewni ona wraz ze sposobem druku czytelność grafiki, właściwe nasycenie barw oraz umożliwi wykonanie etykiet samoprzylepnych w odpowiednio dużym nakładzie, gwarantującym wydajność i szybki termin realizacji.

Jak wybrać odpowiednią technologię druku etykiet?

Tak naprawdę każdy projekt jest odmienny, dlatego dla każdego klienta opracowuje się inną strategię wydruku. Grafika i wykonanie dla producenta piwa butelkowanego, którego szkło poddaje się recyklingowi, i które często przechowuje się w warunkach podwyższonej wilgotności, może się różnić od wykonania opakowań dla producenta olejku do opalania. Wówczas grafika na etykietach samoprzylepnych musi być odporna na wysokie temperatury i zatłuszczenie, czyli warunki standardowe do użytkowania w gorący dzień na plaży.

Jak zazwyczaj wykonuje się etykiety samoprzylepne?

Metoda hybrydowa łącząca technologię fleksograficzną i cyfrową jest jedną z najchętniej wykorzystywanych przy tego rodzaju materiałach reklamowych. Zyskuje się dzięki niej etykiety samoprzylepne o wysokiej trwałości obrazu i jej odporności na czynniki zewnętrzne. Możliwe jest również szybkie wykonanie dużego nakładu takich opakowań.

Jak zlecić drukowanie etykiet samoprzylepnych?

Nie musisz znać się na poligrafii, aby prawidłowo zlecić projekt i wykonanie swoich opakowań! W AZ-Color wystarczy, że przekażesz przedstawicielowi drukarni swoją wizję, opiszesz swoje oczekiwania, a po wykonaniu projektu przez grafika zaakceptujesz go. Po wybraniu przez drukarza właściwej technologii, zlecenie zostanie przekazane do realizacji w najkrótszym możliwym terminie oraz przesłane kurierem. Zrób to i przekonaj się, że drukowanie etykiet samoprzylepnych jest prostsze, niż myślisz!