Jak skasować błąd E21 w pralce Bosch?

18 maja, 2023 0 przez astico

Jeśli masz pralkę Bosch i napotkałeś błąd E21, nie martw się – jest to problem, który można łatwo naprawić. W tym artykule przedstawimy Ci proste kroki, które pomogą Ci skasować błąd E21 w pralce Bosch. Dowiesz się, jak sprawdzić i wyczyścić filtr, jak wyłączyć pralkę i jak wyczyścić bęben. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak skasować błąd E21 w pralce Bosch.

Przyczyny błędu E21 w pralce Bosch

Przyczyną błędu E21 w pralce Bosch jest zablokowany filtr lub zatkany odpływ. Błąd E21 oznacza, że woda nie może odpłynąć z pralki. Jest to jeden z najczęstszych błędów występujących w pralkach Bosch. Aby go naprawić, należy wyjąć filtr z pralki i sprawdzić, czy nie jest zatkany. Jeśli tak, należy go oczyścić i wyczyścić. Jeśli to nie pomoże, może być konieczne skontaktowanie się z serwisem, aby sprawdzić, czy występują inne problemy.

Jak skasować błąd E21 w pralce Bosch

Usunięcie błędu E21 w pralce Bosch jest stosunkowo proste. Błąd E21 oznacza, że w pralce została zablokowana pompa. Aby usunąć błąd, należy wykonać następujące czynności:

1. Wyłącz pralkę i odłącz ją od zasilania.

2. Otwórz drzwiczki pralki i sprawdź, czy w bębnie nie ma żadnych przedmiotów, które mogłyby blokować pompę.

3. Wyczyść filtr i wszystkie inne elementy znajdujące się w okolicy pompy.

4. Po wyczyszczeniu wszystkich elementów, zamknij drzwiczki pralki i podłącz ją do zasilania.

5. Uruchom pralkę i sprawdź, czy błąd E21 został usunięty.

Jeśli błąd E21 nadal występuje, może to oznaczać, że pompa jest uszkodzona i wymaga wymiany. W takim przypadku należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Bosch.

Jak uniknąć błędu E21 w pralce Bosch

Aby uniknąć błędu E21 w pralce Bosch, należy najpierw sprawdzić, czy filtr jest czysty. Filtr znajduje się zazwyczaj w dolnej części pralki. Jeśli filtr jest zatkany, należy go oczyścić, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Następnie należy sprawdzić, czy wąż doprowadzający wodę do pralki jest prawidłowo podłączony. Jeśli wąż jest uszkodzony lub nieprawidłowo podłączony, należy go wymienić. Jeśli wszystko jest w porządku, należy sprawdzić, czy zbiornik jest prawidłowo zamontowany. Jeśli zbiornik jest luźny lub nieprawidłowo zamontowany, należy go wyregulować. Jeśli błąd E21 nadal występuje, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Bosch, aby uzyskać dalszą pomoc.

Jak zapobiec ponownemu wystąpieniu błędu E21 w pralce Bosch

Aby zapobiec ponownemu wystąpieniu błędu E21 w pralce Bosch, należy wykonać następujące czynności:

1. Sprawdź, czy filtr jest czysty. Jeśli jest zatkany, należy go wyczyścić.

2. Sprawdź, czy pompa odpływowa jest wolna od zanieczyszczeń. Jeśli jest zatkana, należy ją wyczyścić.

3. Sprawdź, czy przewody odpływowe są wolne od zanieczyszczeń. Jeśli są zatkane, należy je wyczyścić.