Jak Zmienić Nazwisko na Facebooku?

1 maja, 2023 0 przez astico

Jeśli chcesz zmienić swoje nazwisko na Facebooku, jest to proste i można to zrobić w kilku prostych krokach. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak zmienić nazwisko na Facebooku, a także jakie są ograniczenia dotyczące zmiany nazwiska.

Jak Zmienić Nazwisko na Facebooku?

Jak zmienić nazwisko na Facebooku? To proste. Aby zmienić nazwisko na Facebooku, należy najpierw zalogować się na swoje konto. Następnie należy przejść do sekcji Ustawienia i wybrać opcję Edytuj na stronie profilu. W sekcji Profil można zmienić nazwisko, wpisując nowe nazwisko w polu Nazwisko. Następnie należy kliknąć przycisk Zapisz zmiany, aby zatwierdzić zmianę.

Facebook wymaga, aby nowe nazwisko było prawdziwe i nie mogło być używane w celu oszustwa lub wprowadzania w błąd innych. Jeśli Facebook uzna, że nazwisko jest nieprawdziwe lub niezgodne z zasadami, może zażądać dodatkowych informacji, takich jak skan dowodu tożsamości. Jeśli wszystko jest w porządku, zmiana nazwiska zostanie zatwierdzona.

Jak Przeprowadzić Zmianę Nazwiska na Facebooku?

Zmiana nazwiska na Facebooku jest łatwa i szybka. Możesz to zrobić z poziomu strony głównej lub z poziomu ustawień konta.

Aby zmienić nazwisko na Facebooku, najpierw przejdź do strony głównej i kliknij ikonę ustawień. Następnie kliknij “Edytuj” obok sekcji “Nazwisko”. Pojawi się okno dialogowe, w którym możesz wprowadzić nowe nazwisko. Po wprowadzeniu nowego nazwiska, kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

Jeśli chcesz zmienić nazwisko z poziomu ustawień konta, przejdź do sekcji “Konto” i kliknij “Informacje osobiste”. Następnie kliknij “Edytuj” obok sekcji “Nazwisko”. Pojawi się okno dialogowe, w którym możesz wprowadzić nowe nazwisko. Po wprowadzeniu nowego nazwiska, kliknij przycisk “Zapisz zmiany”.

Po zakończeniu procesu zmiany nazwiska, Facebook wyśle Ci powiadomienie e-mail potwierdzające zmianę. Po potwierdzeniu zmiany nazwiska będzie ono widoczne na Twoim profilu.

Jakie Są Ograniczenia Zmiany Nazwiska na Facebooku?

Facebook ma określone ograniczenia dotyczące zmiany nazwiska. Użytkownicy mogą zmienić swoje nazwisko tylko raz w ciągu 60 dni. Nazwisko może zawierać tylko litery, cyfry, apostrofy, myślniki lub spacje. Może być długie do maksymalnie 50 znaków. Nie można używać słów lub wyrażeń, które są obraźliwe, nieprzyzwoite lub naruszają prawa. Nie można używać nazwisk, które są identyczne lub bardzo podobne do nazwisk innych osób. Nie można używać nazwisk, które są zarezerwowane dla użytkowników Facebooka, takich jak “Facebook” lub “Facebook User”.

Jakie Dokumenty Są Potrzebne do Zmiany Nazwiska na Facebooku?

Aby zmienić nazwisko na Facebooku, należy przedstawić dokumenty potwierdzające zmianę nazwiska. Dokumenty te mogą obejmować akt urodzenia, akt małżeństwa, wyrok sądowy lub inny oficjalny dokument. Aby zmienić nazwisko, należy wypełnić formularz zmiany nazwiska na Facebooku i przesłać skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego zmianę nazwiska. Po weryfikacji dokumentu przez Facebook, nazwisko zostanie zmienione.