Body niemowlęce do wyprawki – na co zwrócić uwagę?

Body niemowlęce do wyprawki – na co zwrócić uwagę?

26 listopada 2020 0 przez astico

W zakupowym szale związanym z kompletowaniem wyprawki dla noworodka i niemowlaka rodzice często poddają się stresowi i presji. W wyniku tego kupują rzeczy, których nigdy nie użyją lub które okażą się mało przydatne w opiece nad dzieckiem. Tego zadania nie można zostawiać na ostatnią chwilę – wyjątkiem może być jedynie zakup ubranek, których rozmiar poznaje się dopiero po urodzeniu malucha. Na samym początku warto mieć dwa, trzy komplety ciuszków na zmianę, a resztą dokupywać w miarę potrzeb. Świetnie sprawdzą się tu zwłaszcza body niemowlęce, które w większości wyprawek są wręcz niezastąpione. A to dzięki swojej uniwersalności, funkcjonalności i wygodzie noszenia.

Skoro więc bodziaki są obowiązkową częścią każdej wyprawki dla niemowlaka, to na co zwrócić uwagę podczas ich kupowania?

Czy wystarczy tylko zerknąć na cenę, nazwę producenta, dopasować kolor pod resztę ubranek? A może warto przyjrzeć się też jakości materiału, rodzaju zastosowanych zapięć czy temu, jak poradzono sobie z problemem drapiącej metki? W praktyce każdy z tych elementów ma znaczenie, zwłaszcza gdy body ma być nie tylko wygodne dla dziecka, ale i estetycznie się prezentować. Do jego produkcji powinny być użyte miękkie, delikatne materiały, najlepiej w stu procentach naturalne jak bawełna. Warto wybierać modele z prostymi zapięciami na napy, które umożliwiają bezproblemowe zakładanie i zdejmowanie body w różnych warunkach. Pod względem kolorystycznym i zastosowanego przez producentów wzornictwa rodzice będą mieli ogromny wybór, więc na pewno każdy z nich znajdzie bodziaki, które będą mu się podobały.

Ostatnio niezwykle modne są body dla niemowląt produkowane w małych firmach rodzinnych

Takie bodziaki sprawdzają się pod względem wytrzymałości i praktyczności. Także ich krój nie pozostawia wiele do życzenia. Wynika to z faktu, że projektowane są przez osoby, które mają duże doświadczenie z ubieraniem dzieci, ponieważ same przez to przechodziły. To ciekawa alternatywa dla ubranek kupowanych w sieciówkach, a przy tym wcale nie jest taka droga.