Jak często sprzątać powierzchnie biurowe i podłogi?

Jak często sprzątać powierzchnie biurowe i podłogi?

27 października 2020 0 przez astico

Wiele osób zadaje pytanie, jak często należy zamiatać i czyścić podłogi w swoim obiekcie lub biurze. Istnieje kilka różnych kluczowych czynników, które mają wpływ na to, jak często należy sprzątać swoją powierzchnię biurową. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak szybko przeanalizować czynniki, które wpływają na to, jak często należy czyścić podłogę, a także dowiedziesz się, czego będziesz potrzebować w zakresie czyszczenia i zamiatania podłogi.

Czynniki wpływające na częstotliwość czyszczenia i zamiatania podłóg

Częstotliwość zamiatania i czyszczenia podłóg zależy w dużej mierze od natężenia ruchu w danym obszarze biura. Należy pamiętać, że najczęściej używane obszary i korytarze w biurze, będą jednymi z najbardziej ruchliwych obszarów, które będą wymagały częstszego czyszczenia. Możesz mieć w swoim biurze obszary o mniejszym natężeniu ruchu, które nie muszą być czyszczone tak często, ale obszary o największym natężeniu ruchu w Twoim biurze najprawdopodobniej będą decydować o częstotliwości czyszczenia podłóg. Pomyśl o obszarach swojego biura, takich jak kuchnie, sale konferencyjne i inne obszary, w których może przebywać wiele osób. Obszary o wysokim poziomie aktywności personelu będą wymagały czyszczenia częściej niż obszary, które nie są tak często używane.

Liczba mat podłogowych w biurze ma wpływ na częstotliwość sprzątania, którego będziesz potrzebować. Maty podłogowe pokrywają podłogę i utrzymują je w stosunkowo dużej czystości, dlatego wymagają mniej prac związanych z czyszczeniem. Dywaniki podłogowe świetnie nadają się do umieszczania przy wejściach do biura. Dają Twojemu zespołowi miejsce, w którym można otrzeć obuwie wchodząc do biura, co pozwala na ograniczenie roznoszenia niechcianych zabrudzeń po pomieszczeniach wewnątrz budynku.

Jak często należy sprzątać swoje biuro?

Mycie i zamiatanie podłóg raz w tygodniu przez profesjonalistów zajmujących się sprzątaniem biur zwykle wystarcza, aby usunąć z podłogi szkodliwe zanieczyszczenia, bakterie, patogeny oraz zachować ją w dobrym stanie.

Jaką firmę sprzątającą wybrać?

Przed wyborem firmy sprzątającej warto sprawdzić jej opinie oraz referencje innych klientów. Godną wyboru firmą sprzątającą jest freshoffice, która realizuje sprzątanie biur w Gliwicach, Katowicach, Warszawie i innych większych miastach w Polsce.