Moda na zdrowie. Przeczytaj!

Moda na zdrowie. Przeczytaj!

29 sierpnia 2019 0 przez astico

XXI wiek pociągnął za sobą szereg rożnego rodzaju modyfikacji, tworząc tym samym znaczny przeskok nie tylko technologiczny ale także mentalny między pokoleniem rodziców, a dzieci (w szczególności tych z lat 90). Obecnie możemy wyróżnić szereg trendów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Jednym z nich jest zmiana sposobu odżywiania, który obejmuje coraz to częstsze przerzucanie się na tzw. „zielone” rośliny. W efekcie coraz częściej możemy spotkać wegan lub wegetarian, a także inne odmiany słowa wege związane z nie jedzeniem mięsa. Czy jest to złe, czy też dobre pozostawiam do prywatnego osądu, ważne jest jednak by w obu przypadkach dbać o właściwy poziom witamin. Innymi słowy nawet najbardziej zdrowa dieta według obecnych trendów, może nas doprowadzić do bardzo złego stanu zdrowotnego.

Dlatego też nim podejmiemy pewne wybory żywieniowe, musi przemyśleć, czy dostarczymy Wszystkie potrzebne elementy do naszego organizmu.

Mikro i makro-elementy

Mikro i makroelementy to rożnego rodzaju drobne cząsteczki, które są wymagane do właściwej pracy naszego ciała. Można do nich zaliczyć np. witamin, z którymi spotykamy się bardzo często w licznych reklamach. Co ciekawe to one są w głównej mierze największym problemem dla wielu ludzi, skutkując ty samym awitaminozami, czyli brakiem danej witamin w organizmie. O ile osoby nie jedzące mięsa, mają największy problem z witamina B12 (występująca właśnie w produktach mięsnych) to mogą ją suplementować przez specjalne pastylki np. firmy Solgar. Większy problem jest po drugiej stronie, czyli u mięsożerców. Tutaj wciąż wiele osób wyznaje zasadę „zjedz mięso, ziemniaki zostaw” co skutkuje brakiem szeregu potrzebnych składników dla naszego organizmu. Oczywiście można je zapewnić jedząc trochę więcej warzyw i owoców, ale dla oporny istnieją tez pastylki.

W drugim przypadku należy jednak pamiętać by dawka jaką bierzemy był a chociaż na poziomie tej minimalne, by ostatecznie dało to wyraźny efekt poprawy naszego zdrowia i samopoczucia.