Czy to już miłość? Jak sprawdzić czy to ten jedyny?

Czy to już miłość? Jak sprawdzić czy to ten jedyny?

7 lipca 2019 0 przez astico

W jaki sposób sprawdzić czy to ten jedyny? Jak sobie to uświadomić? Czy jest to w ogóle możliwe? Na co zwrócić uwagę? Możesz zadać sobie kilka pomocnych pytań i spróbować na nie odpowiedzieć.

Każdy, kto jest w stałym związku chociaż raz w życiu zadał sobie pytanie ,,czy to na pewno ta osoba, z którą chcę spędzić resztę życia?”. To nic złego – każdy ma do tego prawo. Musimy pamiętać, że nawet podczas długo trwającej relacji nie zawsze jesteśmy pewni. Aby lepiej uświadomić sobie swój wybór możemy zastanowić się się nad kilkoma kwestiami oraz zadać sobie kilka pomocniczych pytań, które nam w tym pomogą.

Po jednym czy dwóch spotkaniach ciężko stwierdzić czy osoba, z którą się umawiamy rzeczywiście jest nam przeznaczona. Niekiedy potrzeba na to o wiele więcej czasu. Aby dobrze poznać drugą osobę musimy z nią rozmawiać oraz spędzać czas. Tylko w ten sposób będziemy mogli poznać poszczególne zachowania oraz cechy charakteru drugiego człowieka. Należy zatem dać szansę nowej relacji. Pamiętajmy jednak, że dla każdego ważne będą inne wartości, które najbardziej ceni.

Zadaj sobie kilka pytań.

Jesteś w związku od kilku miesięcy jednak nadal nie masz pewności czy osoba, z którą się spotykasz to na pewno jest ci przeznaczona? Warto zatem odpowiedzieć sobie samej na kilka pytań, które pozwolą zyskać ci większą świadomość. Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy czujesz się w związku swobodnie. Niezwykle ważne, by w relacji z drugą osobą zachowywać się w sposób naturalny i szczery. Ciągłe udowadnianie, że jesteś lepsza czy mądrzejsza może sprawić, że w końcu poczujesz się tym zmęczona. Facet, który nie akceptuje twoich wad oraz niedoskonałości nie jest odpowiednim partnerem.

Drugie ważne pytanie dotyczy zaufania. Musisz uświadomić sobie czy rzeczywiście darzysz go zaufaniem. Relacja oparta na ciągłej zazdrości oraz kontroli na pewno nie skończy się powodzeniem. Zaufanie to podstawa każdego związku i należy o to odpowiednio zadbać. Jeśli istnieją powody, dla których ciągle musisz sprawdzać jego pocztę oraz telefon to nie jesteś na najlepszej drodze. Pamiętaj, że on także musi zaufać tobie, by wasz związek mógł odnieść sukces.

Czy denerwują cię jego cechy charakteru? To kolejne pytanie. Oczywiście musimy zdać sobie sprawę, że zawsze będzie coś, co nie będzie pasowało do naszych oczekiwań. W końcu przeciwieństwa się przyciągają. Ważne, aby odpowiednio się dogadywać, wspierać oraz zmieniać niektóre przyzwyczajenia. Niestety nie każdy facet będzie chciał to zaakceptować.
Warto szukać rozwiązań, jednak nie zawsze może się to udać – szczególnie jeśli żadna ze stron nie chce przyjąć żadnych zmian.

Warto także zastanowić się czy łatwo się dogadujecie i potraficie wspólnie rozwiązywać zaistniałe konflikty. Prawdziwy związek powinien być oparty na wzajemnym wsparciu oraz pomocy. Nie jesteśmy w stanie uniknąć nieporozumień czy kłótni, jednak dobrze jeśli oboje potraficie przyznać się do błędu i przetrwać nawet najtrudniejszy czas. Takie sytuacje mogą tylko potwierdzać, że rzeczywiście istnieje między wami prawdziwe uczucie.