Przejażdżka koniem jako doskonały pomysł na wakacyjną przygodę.

Przejażdżka koniem jako doskonały pomysł na wakacyjną przygodę.

16 czerwca 2019 0 przez astico

W Polsce mamy kilka znaczących się na rynkach światowych stadnin a mianowicie stadnina w Janowie Podlaskim, stadnina w Białce oraz stadnina w Michałowie. Podstawowym zadaniem stadniny jest dostarczanie materiału hodowlanego.

Stadniny udostępniają hodowcom reproduktory – ogiery lub ich nasienie. Innym zadaniem stadnin jest rozmnażanie a później sprzedaż koni hodowlanych oraz użytkowych. Co roku do sprzedaży przeznacza się tyle koni ile urodziło się źrebaków. Najcenniejsze klacze i ogiery sprzedawane są na aukcjach. Stadniny zajmują się również ujeżdżaniem koni wyścigowych które są później oddawane w dzierżawę. Inną ofertą stadnin są oferty turystyczne oraz rekreacyjne.

Stadniny są otwarte dla zwiedzających i można się umówić z przewodnikiem który oprowadzi po stadninie, przedstawi jej historię, opowie o profilu hodowli, oprowadzi po stajniach, pokaże konie. Niekiedy w ofercie jest również przejechanie się na koniu. W niektórych stadninach jest również hotel w którym można zanocować lub spędzić kilka dni.